Threat Database Phishing Podvod „Google – loterie mistrovství světa v Kataru“.

Podvod „Google – loterie mistrovství světa v Kataru“.

Podvodníci využívají turnaj mistrovství světa ve fotbale konaný v Kataru jako návnadu k oklamání nic netušících obětí. Výzkumníci společnosti Infosec odhalili další zavádějící kampaň sestávající z falešných e-mailů. Šířené zprávy tvrdí, že jejich příjemci vyhráli cenu tím, že byli vybráni jako vítěz v loterii „Google – Qatar World Cup Lottery“. E-maily a jejich obsah jsou zcela falešné a nemělo by se jim věřit.

Podvodné e-maily tvrdí, že jejich příjemci vyhráli 5 794 200,00 GBP v hodnotě téměř 7 milionů dolarů z údajné loterie Světového poháru. Aby byly nároky legitimnější, obsahují e-maily také referenční číslo přidělené vítězi. Aby však oběti mohly nárokovat své předpokládané výhry, musí poslat několik osobních údajů na poskytnutou e-mailovou adresu 'qatarworldcuplivedraw@gmail.com'. Podvodníci se ptají na jména uživatelů, zemi, telefonní číslo, věk atd. Je pravděpodobné, že po kontaktování falešného e-mailu budou oběti požádány, aby poskytly citlivější informace, nebo budou donuceny poslat peníze podvodníkům pod záminkou „administrativní“, „zpracování“ nebo jiné smyšlené poplatky.