Threat Database Phishing Podvod „Google – lotéria majstrovstiev sveta v Katare“.

Podvod „Google – lotéria majstrovstiev sveta v Katare“.

Podvodníci využívajú turnaj majstrovstiev sveta vo futbale v Katare ako návnadu na oklamanie nič netušiacich obetí. Výskumníci spoločnosti Infosec odhalili ďalšiu zavádzajúcu kampaň pozostávajúcu z falošných e-mailov. Šírené správy tvrdia, že ich príjemcovia vyhrali cenu tým, že boli vybratí ako víťaz v lotérii „Google – Katar World Cup Lottery“. E-maily a ich obsah sú úplne falošné a nemali by sa im dôverovať.

Podvodné e-maily tvrdia, že ich príjemcovia vyhrali 5 794 200,00 libier v hodnote takmer 7 miliónov dolárov z údajnej lotérie Svetového pohára. Aby boli nároky legitímnejšie, obsahujú e-maily aj referenčné číslo priradené víťazovi. Aby si však mohli nárokovať svoje údajné výhry, obete sú poučené, aby poslali niekoľko osobných údajov na poskytnutú e-mailovú adresu „qatarworldcuplivedraw@gmail.com“. Podvodníci sa pýtajú na mená používateľov, krajinu, telefónne číslo, vek atď. Je pravdepodobné, že po kontaktovaní falošného e-mailu budú obete požiadané, aby poskytli citlivejšie informácie, alebo budú donútené poslať podvodníkom peniaze pod zámienkou „administratívne“, „spracovateľské“ alebo iné vymyslené poplatky.